Kontaktuppgifter – Yhteystiedot

Handbollssektionen – Käsipallojaosto
pifhandboll.info@gmail.com

Juniorverksamheten – Junioritoiminta
pifhandboll.junior@gmail.com

Sportchef – Urheilujohtaja
Robert Åberg
robert.aberg@pargasif.fi

Verksamhetsledare för juniorverksamheten –
Junioritoiminnan toiminnanjohtaja
Jenny Kronberg
handboll@pargasif.fi, 045 631 8040

Kassör – Rahastonhoitaja
Toni Suojanen
pifhandboll.ekonomi@gmail.com



Styrelsen 2020 Hallitus

Ordförande, CST-representant – Puheenjohtaja, CST-edustaja
Tommi Suominen
tommi.suominen@rtv.fi
Vice ordförande, materialansvarig –
Varapuheenjohtaja, materiaalivastaava
Sami Suojanen
sami.suojanen@gmail.com
Sekreterare, infoansvarig – Sihteeri, tiedotusvastaava
Peter Mattjus
pmattjus@abo.fi
Medlem – Jäsen
Christoffer Strandell
strandell@mac.com
Medlem – Jäsen
Camilla Brachet
camilla.brachet@gmail.com
Medlem – Jäsen
Andrea Hynynen
andrea.hynynen@abo.fi
Medlem – Jäsen
Otto Ilmonen
oilmonen@gmail.com
Medlem – Jäsen
Tiina Mikkola
tiina.l.mikkola@gmail.com