Knut Mannströmin johtajapalkinto

Knut Mannström kuoli 22.10.1968.
Johtajapalkinto jaetaan erityisistä ansioista toimintavuoden aikana.

Palkinnon ovat saaneet:

Johtajapalkinto nro 1

1959 Tor Christiansson, jääpallo
1960 Ernst Moberg, hiihto ja suunnistus
1961 Nils Söderström, yleisurheilu
1962 Frejvid Karlsson, hiihto ja suunnistus ym.
1963 Bengt Forss, suunnistus
1964 Georg Forsell, keskushallinto
1965 Anders Höglund, suunnistus
1966 Stig Henriksson, käsipallo

Johtajapalkinto nro 2

1967 Armas Karlsson, käsipallo ja keskushallinto
1968 Bengt Gustafsson, jalkapallo
1969 Ingmar Söderblom, yleisurheilu
1970 Ulf Packalén, käsipallo ja jalkapallo
1971 Bertel Karlsson, keskushallinto/rahastonhoitaja

Johtajapalkinto nro 3

1972 Karl-Erik Lindholm, keskushallinto/sekreterare
1973 Nils Leinonen, suunnistus
1974 Pentti Ljungqvist, suunnistus
1975 Christer Sundström, yleisurheilu
1976 Helge Blåberg, jalkapallo

Johtajapalkinto nro 4

1977 Jürgen Schmidt, keskushallinto/puheenjohtaja
1978 Esko Brunila, suunnistus
1979 Harry Antson, keskushallinto/jääkiekko
1980 Nils-Åke Astermo, jalkapallo
1981 Henrik Laaksonen, keskushallinto/käsipallo
1982 Jorma Ake, suunnistus
1983 Mårten Malmlund, käsipallo
1984 Soile & Alf Gustavsson, yleisurheilu
1985 Guy Nordström, keskushallinto/puheenjohtaja
1986 Jukka Sevon, jalkapallo

Johtajapalkinto nro 5

1987 Christer Järnström, suunnistus
1988 Bengt Westerlund, maastohiihto
1989 Tore Strömborg, jalkapallo
1990 Ole Åberg, käsipallo
1991 Pekka Havola, suunnistus
1992 Caj Léham, suunnistus
1993 Bernt Engström, suunnistus
1994 Maj Björk, voimistelu
1995 Lars P. Holmberg, keskushallinto/puheenjohtaja
1996 Helge Wikström, käsipallo
1997 Mariella Ramstedt, voimistelu
1998 Henriette Eriksson, voimistelu
1999 Roald von Schoultz, suunnistus
2000 Johan Thorn, jalkapallo
2001 Jack Henriksson, maastohiihto
2002 Heidi Österman, voimistelu
2003 Lars Nummelin, keskushallinto/puheenjohtaja
2004 Holger Lindblom, jalkapallo
2005 Ingela Mattsson, suunnistus
2006 Johan Ramstedt, maastohiihto
2007 Kent Westerholm, maastohiihto
2008 Linus Hoffman, suunnistus
2009 Anne Eriksson, yleisurheilu
2010 Katja Kallio, jalkapallo
2011 Erik Sumelius, keskushallinto/jalkapallo
2012 Jessica Ranta-aho, käsipallo
2013 Harri Salo, jalkapallo
2014 Ann-Christine Sundell, maastohiihto
2015 Jan ”Bambu” Eriksson, käsipallo
2016 Toni Luoto, salibandy

2017 Stefan Nyberg, keskushallinto/jalkapallo

Johtajapalkinto nro 6

2018 Sofia Nyberg, voimistelu
2019 Bror Engström, yleisurheilu
2020 Patrick Johansson, hiihto