Vuoden miesurheilija

Palkinnon kriteerejat tarkennettiin 7.12.1965

a) Palkinnon saajan tulee olla ollut yhdistyksen jäsen vähintään vuoden.
b) Palkinnon saajan tulee yhä olla seuran jäsen ja hänen tulee jatkossa edustaa Piffeniä siinä lajissa, joka on palkinnon perusteena.
c) Urheilutulos on saavutettu senioritasolla (ei juniorina).
d) Palkinnon saajan käytös kentän ulkopuolella on myös sellainen, jota odotetaan urheilijalta.

VuosiMiesLaji
2020Fredric Portinsuunnistus
 2019Tobias Henriksson suunnistus 
2018Sebastian Fagerlundkäsipallo
2017Markus Mattilakäsipallo
2016Herrlaget i handbollkäsipallo
2015Niklas Wihlmanmaastohiihto, yleisurheilu
2014Niklas Wihlmanmaastohiihto, yleisurheilu
2013Tobias Henrikssonsuunnistus
2012Tobias Henrikssonsuunnistus
2011Robin Fröbergsuunnistus
2010Thomas Ramstedtmaastohiihto
2009Thomas Ramstedtmaastohiihto
2008Thomas Ramstedtmaastohiihto
2007Conny Karlssonyleisurheilu
2006Conny Karlssonyleisurheilu
2005Conny Karlssonyleisurheilu
2004Thomas Ramstedtmaastohiihto
2003Conny Karlssonyleisurheilu
2002Conny Karlssonyleisurheilu
2001Conny Karlssonyleisurheilu
2000Conny Karlssonyleisurheilu
1999Kenneth Cederbergsuunnistus
1998Kenneth Cederbergsuunnistus
1997Conny Karlssonyleisurheilu
1996Kenneth Cederbergsuunnistus
1995Kenneth Cederbergsuunnistus
1994Sören Nymalmsuunnistus
1993Sören Nymalmsuunnistus
1992Sören Nymalmsuunnistus
1991Sören Nymalmsuunnistus
1990Sören Nymalmsuunnistus
1989Johan Karlssonkäsipallo, jalkapallo
1988Ari Äärisuunnistus
1987Mikael Ramstedtmaastohiihto
1986Roald von Schoultzsuunnistus
1985Teemu Helppolainensuunnistus
1984Kenneth Stubbyleisurheilu
1983Arto Virtalasuunnistus
1982Kenneth Stubbyleisurheilu
1981Johan Karlssonkäsipallo, jalkapallo
1980Kenneth Stubbyleisurheilu
1979Bjarne Holmbomyleisurheilu
1978Kenneth Stubbyleisurheilu
1977Olli Venneläsuunnistus
1976Olli Venneläsuunnistus
1975Olli Venneläsuunnistus
1974Olli Venneläsuunnistus
1973Bjarne Holmbomyleisurheilu
1972Bjarne Holmbomyleisurheilu
1971Veikko Kiilisuunnistus
1970Lars P. Holmbergyleisurheilu
1969Veikko Kiilisuunnistus
1968Bjarne Holmbomyleisurheilu
1967Mårten Malmlundallround
1966Lars P. Holmbergyleisurheilu
1965Bror Blomqvistkäsipallo
1964Bror Blomqvistkäsipallo
1963Runar Ekbladsuunnistus
1962Trygve Lindqvistyleisurheilu
1961Rainer Johanssonjalkapallo, käsipallo
1960Runar Ekbladsuunnistus
1959Pentti Ljungqvistyleisurheilu
1958Carl-Gustav Sundmanyleisurheilu
1957Bertel Isakssonyleisurheilu, jalkapallo
1956Bengt Gustafsonjalkapallo, jääpallo
1955Bertel Engströmyleisurheilu