KLUBBMÄSTERSKAP 25.4.2016

Parkour äldre
1 Albert Frankernhaeuser 8.5
2 Walter Fredenberg 8.3
3 Patrik Lindell 7.6
4 Simon Österlund 7.2
5 Sebastian Österman 7.1
6 Calle Kjellman 7.0
6 Tom Toivo 7.0

Parkour yngre
1 Max Lindholm 8.2
2 Emil Fagerholm 8.0
3 Alexander Hellström 7.3
4 Alexander Sjöman 7.2
4 Elias Lindström 7.2
4 Adrian Laulajainen 7.2
7 Julian Saanila 7.1
7 Roni Haapala 7.1
9 Gustaf Prost 7.0
10 Felix Ölander 6.9
11 Edvard Lauren 6.8
11 Aarne Tunturi 6.8
11 Oskar Flinckman 6.8

Teknik & akrobatik
1 Matilda Åberg 8.5
1 Albert Frankenhaeuser 8.5
3 Maura Bergström 8.2
4 Isabell Hellström 8.0
5 Matilda Palmén 7.8
5 Jennifer Lehtinen 7.8
7 Sofia Enberg 7.6
8 Elmina Arvidsson 7.5
9 Fia Halenius 7.2
10 Jill Höglund 7.1
11 Mirabella Lagus 7.0
11 Livia Engström 7.0
11 Ella Lemberg 7.0
14 Emmi Kaarlela 6.8
14 Armida Wanström 6.8
14 Freja 6.8
14 Matilda Backman 6.8

Träna mera
1 Mira Prost 9.0
2 Nea Aspegren 8.7
3 Milla Selin 8.2
3 Line Snåre 8.2
5 Caroline Voutilainen 8.0
5 Ella Isaksson 8.0
7 Frida Ström 7.0
7 Ida Futtari 7.0
7 Line Blomqvist 7.0
7 Elin Jakobsson 7.0
11 Ellinor Hermansson 6.8
12 Sophie Lehtonen 6.7
12 Isabell Lindström 6.7
14 Alicia Krook 6.5
14 Alma Nordqvist 6.5
14 Matilda Ström 6.5
14 Erin Bäckman 6.5
14 Ada Isaksson 6.3

 

Klubbmästerskap söndagen 23.11.2014     

Jumpaskoj
1. Lotta Kallio
1. Alexander Hellström
3. Hilda Fredenberg
    Malin Söderblom
    Adrian Laulajainen
    Ella Isaksson
    Samuel Granqvist
    Alva Backman
    Elle Östman
    Ada Isaksson
    Osmo Ake och Noah Heikius

Träna mera - klass 1
1. Almina Arvidsson
2. Livia Engström
3. Isabelle von Bergmann
     Sofia Mikkola
     Julia Virtanen
     Line Snåre
     Emilia Västerbacka
     Nea Västerbacka och Nea Aspegren

 

Träna mera - klass 2
1. Elin Jakobsson
2. Amelie Levin
3. Vera Lönngvist
 

Parkour - klass 1
1. Walter Fredenberg
2. Alexander Turunen
3. Tuure Tunturi
4. Tom Toivo
 

Parkour - klass 2
1. Albert Frankenheuser
2. Sebastian Österman
3. Joakim Selander
    Jonatan Ekblad
    Albin Fredenberg

Teknik - klass 1
1. Maria Helenius
2. Desire' Eklund
3. Amanda Lehtinen

Teknik - klass 2
1. Isabelle Hellström

 

 

KLUBBMÄSTERSKAP 20.4. 2013

Teknikgruppen
Klass B

Isabell Hellstöm hopp 7,1 matta 7,0 bom 7,5 summa: 21,6

Klass C Hopp Matta Bom Räck: summa
Maria Helenius - 8,0 7,3 7,6 22,9
Ida Jakobsson 8,6 7,8 6,4 - 22,8
Amanda Lehtinen- 7,3 6,6 8,2 22,1

Jumppaskoj:
Matilda Backman 8,5
Lina Hermansson 8,2
Ellen Kronberg 8,1
Livia Enström 8,0
Ricarda Björkqvist 7,9
Emilia Johanson 7,2
Sandra Rantanen 7,2
Alice Adolfsson 7,1
Matilda Heikius 7,1
Sonja Engström 7,0

 

 

Träna mera

 

 

 

 

 

Plac.

Klass 1-4

Matta

Ringar

Räck

Vighet

 

Anna Rask

8,7

8,9

8,0

 

25,6

Lotta Laakkonen

7,5

9,0

 

9,0

25,5

Ellen Strömborg

7,8

8,8

8,0

 

24,6

Elin Åberg

8,5

7,8

8,0

 

24,3

Elin Petterson

8,0

7,5

8,1

 

23,6

Dianne Orga

7,0

7,8

7,6

 

22,4

Emilia Rantala

7,0

 

7,8

7,0

21,8

Sofie Backlund

 

7,8

7,4

6,0

21,2

Caroline Voutilainen

6,5

7,3

 

6,5

20,3

 

 

 

 

 

 

 

 

Klass 5 ->

 

 

 

 

 

Jane Johansson

8,8

7,0

8,5

8,0

32,3

Josefina Lastuniemi

6,0

5,8

6,0

7,0

24,8


 

Parkour pojkar/pojat åk 1-3

  1. Walter Strömberg 9,0

  2. Robin Andersson 8,6

  3. Taneli Heinonen 8,4

  4. Carl Kjellman 7,2

  5. Patrik Lindell 7,0

  6. Alexander Eriksson 6,8

  7. Samuel Engroos 6,6

  8. Jonne Lemberg 6,2
     

Parkour pojkar/pojat åk 4-6

1. Topias Heinonen

2. Hubert Venho


 

KLUBBMÄSTERSKAP 2012

Talangbanan har i jumpaskoj gruppen avlagts av:
Ebba Kronström, Nea Aspegren, Jessica Ahlström, Thindra Rofhök, Elin Kamlin, Lotta Laakkonen, Fanny Andersson, Frida Ahlberg, Jennifer Blomqvist, Freja Karlssson, Emma Eklund, Matilda Granqvist, Linn Björklund, Emma Loo, Sophie Lehtonen, Caroline Voutilaninen, Emma Blomgren, Anette Palomäki, Mathilda Heikius, Julia Sviberg Sofia Österman, Ricarda Björkqvist.

 

Talangbanan har i pojkgruppen avlagts av:
Filip Sjöberg, Aron Wahnström, Hubert Venho, Topias Heinonen, Vincent Ekholm, Taneli Tulla, Carl Kjellman, Jimmy Kaanela, Jesse Lemberg, Teemu Kaarlonen, Julius Kangas, Eino Toivola.

 

Arkivet