PIF Fotboll / PIF Knatteliga
Adress (uppge alltid mottagarpersonens namn)
Industrigatan 11, 21600 Pargas
Aktia Arenans adress är Pajbackavägen 3 

Stöd vår verksamhet - spela på Veikkaus spel via oss

Klicka här!

 

Pargas IF Fotbollssektionen

 Namn e-adress GSM Ansvarsområde
 Kristian Nygrén

Kristian.Nygren@lahitapiola.fi

040-507 0699

ordförande

 Petra Furu

petra.furu@perkinelmer.com

040-1822441

Sekreterare

 Johan Enlund

enlundj@gmail.com

040-820 0528

Ekonomiansvarig

 Petra Furu

petra.furu@perkinelmer.com

040-1822441

Lagledaransvarigkontakter

 Stefan Nyberg

nypafi@msn.com

040-5732 003

Projektansvarig

 Kati Kallio

katja.kallio@fysiogym.fi

040-5846980

Damsidan, tränarkontakt

 Jan Enkvist

jan.enkvist@parnet.fi

040-7619773 

Hall- och planansvarig

 Anders Levin

antti.levin@gmail.com

040-730 5539

Knatteliga

       

 

Knatteligans styrelse

Namn e-adress GSM Ansvarsområde

Anders Levin

antti.levin@gmail.com

040-730 5539  

Ordförande

Janne Rautio

jkraunio@gmail.com

 

Ekonomiansvarig, Viceordf.

Conny Granqvist  

conny.granqvist@edu.pargas.fi

 

Viceordf., infoansvarig, lagledaransvarig,planansvarig

Katarina Östman

katarina.ostman@icloud.com

 

Sekreterare

Yvonne Aspelin

yvonne.aspelin@hotmail.com

 

Projektansvarig

Katja Kallio

Peter Lindholm

katja.kalliofysiogym.fi

p.lindholm@parnet.fi

 

Träningschef

Hemside-& someansvarig

 


Fotbollsdomare i Pargas

Namn  e-adress  GSM  Nivå Et / Aet  Futsal
Pasi Lamppu pasi.lamppu(at)tyks.fi 050-5880260    

E/D1

 
Mattias Gestranius mattias.gestranius(at)finnsementti.fi   040-7017126

A/B

 
Rolf Nylund rolf.nylund(at)turkuenergia.fi 050-5573308

E/D2

FB

Mika Lamppu mlamppu(at)hotmail.com 040-7575024

D2/B

 
Antti Kinnunen antti.kinnunen(at)tyks.fi 040-8242058

C/C

FA

Henri Filatoff henri.filatoff(at)luukku.com 044-2637870

E/D1

FB

Sami Lamppu sami.lamppu(at)luukku.com 050-9115415

E/B

FB

Frans Kapilo pattikuu(at)hotmail.com 040-7193833

E/D1

FB

Jesse Virtanen perhe.virtanen(at)parnet.fi 040-5409269

E/C

FB

Jaakko Salonen jaska.salonen(at)suomi24.fi 050-5004849

I/E

FC

Jami Virtanen perhe.virtanen(at)parnet.fi 0400-749946

I/E

FC

Mirjam Granström (Nauvo) mirjamgranstrom(at)hotmail.com 045-1102812

I/-

 
Christoffer Enckelman (Nauvo) toffa_92(at)hotmail.com 040-8479006

I/-

 
Saara Salminen raccoon_z@hotmail.com 040-7674725    
Janne Kinnunen kinnunen.janne@hotmail.com 044-0101547    
Karl Kaasik kaarli_14@hotmail.com 040-4111392    

 


PaNK spelledare (uppdaterad 9.6.2016)

Namn e-adress GSM Årsklass
Oliver Kronberg kronberg.oliver(ät)gmail.com 045-2339225 P01
John Adolfsson john.a4900(ät)gmail.com 040-4171780 P00
Kristian Fjäder kristian08.fjader(ät)gmail.com 040-8504148 P00
Patrick Sartola patrick.sartola(ät)gmail.com 045-1220343 P01
Michelle Ekholm annika.hyden(ät)turku.fi 050-4001944 F00
Saara Salminen raccoon_z(ät)hotmail.com 040-7674725  F96
Gabriel Björkqvist gabriel.bjorkqvist(ät)edu.pargas.fi  044-5130369 P01
Rasmus Vilen rasmusvilen(ät)gmail.com 045-2353180 P01 
Jesse Kaanela jesse.kaanela(ät)gmail.com 050-5572232 P01
Alexander Enlund johan.enlund (ät) leipurin.com 040 820 0528 P99
Benjamin Bergan benjaminbergan99(ät)gmail.com 044 2646 470 P99
Allan Andersson   040 9352 557 P03
Samir Achkir   040 2517 933 P03
Kasper Westerlund   040 1922 919 P03
Rasmus Knuts   050 5183 573 P03
Oscar Furu  

040 5865 715

040 1822441 (Petra)

P03
Paulus Kopperoinen   044 5361 420 P03
Alex Henriksson   044 2180 252 P02
Roni Järvinen   045 2035 771 P03
Hubert Venho   040 9608 935 P02
Elias Laiho   040 5077 447 P02
Simon Aspelin   044 299 5550 P02
Kasper Fröjdö   040 3426 655 P02
Emil Rosin   044 3130 007 P02